Vlog ŽIVĚ

ZAČÁTEČNÍK

Seriál ZAČÍNÁME NA BURZE ŽIVĚ je vytvořený za účelem předání důležitých a hodnotných informací, které jsou rozděleny do několika základních kapitol.

V minulém díle jsme si ukázali, co znamená nákup opce na stranu PUT (právo prodat podklad-pojištění) a CALL (právo koupit podklad) na určité ceně podkladu – STRIKE (cena podkladu). Dozvěděli jsme se, že koupit tyto práva samozřejmě znamená debetní operaci – platíme. Oproti tomu prodej, neboli výpis opce, je zase naše povinnost převzít případně podklad na určité strike ceně a za to dostáváme ihned zaplaceno. V obou případech do toho vstupuje čas (expirace) jako řídící faktor rozpadu práv a povinností.

Jednoduché principy, které v těchto základních formách používáme v našem obchodování.

Opce, to jsou dva jednouché principy. Právo a povinnost v čase. To je vše.

V tomto navazujícím díle rozšíříme opční povědomí bližším pohledem na strukturu ceny opce, z čeho se skládá, a jaké proměnné cenu opcí ovlivňují. Prakticky si v platformě ukážeme tržní vstřebatelnost ceny opce, včetně opční cenotvorby v závislosti na obchodních hodinách.

Seznámíte se s teoretickým oceněním opcí, abyste měli kompletní představu o skladbě ceny a struktury opce napříč expirací, časem a volatilitou.

Připojte se k nám

Registrujte se na náš webinář, kde se dozvíte podrobnější informace a zároveň získáte jedinečnou příležitost se do naší komunity připojit a začít tak automatizovat své zisky v tradingu. Můžete prakticky okamžitě vstoupit do světa algoritmického obchodování. Naše systémy se postarají o kompletní obchodování.

CHCI VĚDĚT VÍCE
Vidíte obchody
Důležité rady
Diskuze 700+ členů Klubu
V reálném čase
Zkušení obchodníci